sobota 6. ledna 2018

2017 v kostce

Já na to bilancování na blogu moc nejsem. Ale jsou chvíle, kdy je to třeba. Například ve chvílích, kdy si uvědomíte, že váš poslední rok stejně nejlíp vystihla Mrtvá nevěsta na Twitteru, když psala o životě vlastním:

"Poprvý za 7 let, co jsem na Goodreads, se mi nepodaří splnit předsevzetí o počtu přečtených knih. Nedala jsem ani 50. Ten rok byl fakt náročnej. Ve spoustě ohledů. Ale snad poprvý se ohlížím zpátky, a fakt vidím nějakej posun. Takže u mě dobrý!"

A tak je to i u mě. Jenže já těch knih nedala ani 10. Dala jsem jich 7, oproti běžným zhruba 50. A víte co? Nevyměnila bych to ani za nic. Loňský rok byla jedna změna za druhou, blog i čtení šly do pozadí (ačkoliv ono to tu skomíralo už delší dobu, co si budeme...), zato jsem ale zvládla státnice, nástup do práce, dvoje stěhování a loučení s přáteli ze školy i města, které jsem považovala za rodnou hroudu, i když jsem se tam vlastně nenarodila.


Práce mi kradla hodně času, volno jsem potom dělila mezi přítele, cesty do starého domova a spánek, který mi teď zoufale chybí. Na blog jsem myslela a chyběl mi, stejně jako čtení, ale ona nějak nebyla síla. U blogu jsem navíc přemýšlela, jestli ho nechat jen knižně zaměřený, nebo začít znovu, na jiném místě a ne jen knižně. Nakonec jsem se rozhodla, že to nechám takhle. Postupně jsem promazala a přepsala pár starých článků, které za moc nestály a pravděpodobně v tom ještě budu pokračovat (vidíte? jestli ono by fakt nebylo snazší začít jinde).


Každopádně hlavní je, že po roce má můj život konečně zase nějaký řád. Na čtení zkrátka není tolik času, kolik jsem měla dřív, navíc už to ani není můj hlavní koníček... ale konečně si zase občas čtu aspoň před spaním, nebo během víkendových dopolední. O sobotách bych si ráda sedla k psaní článků a celkově bych se do toho knižního světa ráda vrátila (takže mě zase koukej zvát na blogosrazy, Brno!). A když se mi sem nakonec přece jenom vloudí nějaký ten neknižní článek, tak se holt uvidí, jestli se budu stěhovat, nebo to tu jen přejmenuju na Další (nejen) knižní blog :)


Ať tak nebo tak, díky, že mě pořád sledujete na Facebooku i Instagramu, že sem občas přihodíte komentář, a tak nějak celkově za to, že jste na mě za tu dobu ticha nezanevřeli :) Hodně štěstí do nového roku a trochu toho řádu a času na čtení i další koníčky!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Konstruktivní kritika se přijímá, urážky a sprosťárny se mažou. A samozřejmě díky za každý komentář :)