čtvrtek 16. března 2017

Moje nej: největší nákupní omyly

Reklamy mě většinou nechávají chladnou, s blogosférou je to ale jiná. Když moji oblíbenci pořád dokola něco chválí, dřív nebo později to začnu chtít taky. A někdy se stane, že si pak jen nadávám, za co jsem to zase vyhodila peníze :) Tady je jen pár příkladů špatných investic. Pro jistotu připomínám, že jde o můj osobní vkus a věci, které nevyhovovaly mně. Nijak je neshazuju a věřím, že ostatním by přinesly spoustu radosti.

Na Wreck This Journal jsem se kdysi hodně těšila. Viděla jsem miliony videí, kochala se fotkami a říkala si, jak se vyblbnu. Samozřejmě to dopadlo tak, že jsem splnila asi jeden a půl úkolu a sešitek hodila na Pohřebiště Zbytečných Nákupů. Na obranu WTJ není problém v něm, ale spíš v mojí nešikovnosti. Protože nápady, které v hlavě vypadaly skvěle, potom v reálu dost pokulhávají a já se tak akorát naštvu, že jsem úplně levá.Koupila jsem si i 101 mandal pro krásný den, protože mě kdysi přece hrozně bavilo vybarvovat mandaly. Jenže to mi bylo asi deset. Teď jsem vybarvila sotva jednu a nudila se u toho úplně neskutečně. Postupem času se ke mně dostaly další omalovánky. Ty luxusní zlaté se mi líbí, ale vůbec nevím, jak na ně. Kočičí jsem dostala od Magdalény, k těm si čas od času sednu (protože kočky), ale opět narážím na problém, že jsem nemehlo (a ano, přijde mi jako ztráta času sedět u omalovánek, když bych mohla dělat tolik zajímavějších věcí). A tak se i na milých omalovánkách tvoří vrstva prachu a obrůstají pavučinami...Knih bych mohla vyjmenovat mraky. Zmiňme ale třeba Harryho Pottera a Prokleté dítě. Vím, že se mnou teď spousta z vás nebude souhlasit, ale mě to prostě nebavilo. Bezprostředně po přečtení jsem to považovala za průměrnou záležitost, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím slabší mi to přijde. Nehodlám tu polemizovat nad tím, proč to tak je, Harry pro mě zkrátka skončil Relikviemi, a Prokleté dítě se pro mě stalo hlavním představitelem knih, za které byla škoda dávat peníze.


Kterých nákupů litujete vy? :)

11 komentářů:

 1. Úplně ti rozumím. Hlavně, co se týče první dvou. WTJ jsem kdysi hrozně chtěla, ale pak jsem zjistila, že v životě nestvořím to, co vídám ve videích. Že cokoliv, co dám dohromady, vypadá jako dílo šestiletého dítěte po obrně (příliš černý humor?).
  Co se týče omalovánek... No, můj fejeton na téma stresové omalovánky ocenil i náš vyučující tvůrčího psaní :D Myslím, že to nemá cenu rozvádět, ale pokud by jsi se chtěla pokochat, tak ho najdeš zde (je to jen krátká záležitost): http://mafalda.cz/stresove-omalovanky/

  HP je moje srdcovka. Chystám se koupit Fantastická zvířata, protože film se mi neskutečně líbil. Ale Prokleté dítě mě nezaujalo ani námětem, takže jsem jej nečetla, a pravděpodobně ani číst nebudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, s fejetonem souhlasím :D Mě by nakonec možná ani netrápilo, že mi to nejde tak krásně, jako ostatním. Spíš nevím, co mám dělat při tom vybarvování. Přijde mi to jako ztráta času. To už si jdu radši třeba skládat puzzle, u toho aspoň stíhám třeba sledovat film.

   Vymazat
 2. S WTJ naprosto souhlasím, taky jsem si říkala jak to nebude super a nakonec mám celkem 3 úkoly! :'D
  S Prokletým dítětem souhlasím... já si ho naštěstí jen vypůjčila od kamarádky, protože jsem od ní moc neočekávala a vyhodit za ní 400? Za ty peníze jsem si koupila tričko s Doctorem WHO a jsem naprosto spokojená. :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je výhoda, když je od koho si půjčovat :) A zajímalo by mě, kolik je na světě takhle opuštěných nedokončených WTJ :D

   Vymazat
 3. Souhlasím s tím Harrym Potterem. Knížka mě taky vůbec nebavila. :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po čtyřech měsících odepisuju, ostuda... :/ Holt každému to sednout nemůže, bohužel... a očekávání byla veliká, to se pak člověk snadno zklame.

   Vymazat
 4. Navštivte mě prosím http://rainbowunicornn.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. S antistresovými omalovánkami jsem na tom podobně. Hrozně jsem je chtěla a pak jsme vybravila všeho všudy tři. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je o dvě víc, než jsem zvládla já :D

   Vymazat
 6. WTJ nemám, ale mám od autorky This is not a book, ještě v angličtině, dostala jsem ji jako dárek, ještě než u nás vyšla přeložená. A mám vyplněné asi 4 stránky. Ale je to docela sranda, když na to tak koukám, na některé věci, co vyplodilo mé dva roky staré já... V tomhle ohledu by to mohlo být zajímavé dokončit :)

  Jinak k prokletému dítěti. Přečetla jsem si to v pdfku v angličtině a mám stejný názor jako ty. Slabý průměr to je. A navíc je to ještě průměr přitažený za vlasy... Kluci byli celkem sympatičtí, hlavně ten s tím tragickým jménem, Scorpius. Ale jinak... Ne. Díky. HP série skončila a bylo to dobře. Netřeba pokračovat... Tímhle.

  Jinak knížky si většinou pečlivě vybírám, ale někdy se stane, že nějakou zbytečnou dostanu jako dárek... Mám tenhle problém spíš s oblečením, kdy si něco koupím a pak na to smutně koukám, jak mi to visí ve skříni... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje výtvory bych si i docela prohlídla, to může být zajímavý :)

   S HP naprostý souhlas.

   A co se posledního bodu týče, knihy už vybírám pečlivěji a oblečení taky, takže jsem na tom vlastně dobře :D

   Vymazat

Konstruktivní kritika se přijímá, urážky a sprosťárny se mažou. A samozřejmě díky za každý komentář :)